• Telefon: 0552 564 03 47
  • Anadolu Cd. 6691 Sk. No:5
  • Email: turkiyeisweb@gmail.com
SEO - Optimization
Web sitenizin tüm büyük arama motorlarında ilk sayfada bulunması son derece önemlidir. SEO olmadan siteniz müşterileriniz tarafından bulunamayacaktır.
SEO - Optimization

Potansiyel müşterilerinizle daha fazla iş yapmak için işinizle alakalı anahtar kelimeler aratıldığında web sitenizin tüm büyük arama motorlarında ilk sayfada bulunması son derece önemlidir. SEO olmadan siteniz müşterileriniz tarafından bulunamayacaktır.

 

Günümde tüketicilerin ve işletmelerin yüzde 94 bir ürün veya hizmet satın almadan önce internetten arama yapıyor. Anahtar kelimeleri Google gibi arama motorlarına giriyor ve ilgili web sitelerinin bir sıralaması ile karşılaşıyorlar. İnsanlar bu sıralamada daha yukarıda olan web sitelerini ziyaret ediyorlar. Çünkü bu siteler aradıkları kelimelerle daha alakalı görünüyor. Çoğunuz bu listelerin üst sıralarında rakiplerinizi bulabilirsiniz. Çalışmalar web sitenizin bu sıralamaların üst kısımlarında değilse müşterilerinize online olarak ulaşmanızın olanaksız olduğunu gösteriyor. 

 

Rakiplerinizin sıralamasının sizinkinden neden daha iyi olduğunu merak ediyorsanız bilmelisiniz ki bu SEO (Search Engine Optimization) diye adlandırılan pazarlama tekniği sayesinde.

 

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Bu teknik belirli anahtar kelimeler aratıldığında sitenizin milyonlarca siteden daha yukarıda görünmesine yardımcı olur. Arama motoru sistemi, web üzerinde her sayfa hakkında bilgi toplar ve insanların tam olarak aradığı şeyleri bulmasına yardımcı olur. Sayfanız daha yukarda belirdiğinde sayfanızı daha fazla kişinin bulması mümkün olur. Sıralamada yukarılara çıkmak için web siteniz arama motorlarının aradığı tüm içeriklere sahip olmalıdır. SEO size bu konuda yardımcı olabilir.

 

SEO, metin, içerik, bağlantılar, sayfa başlıkları ve web sitenizin html kodunda bulunan ilgili diğer bilgileri bulmaya çalışır. Bu sayede birisi örneğin kitap kelimesini arattığında arama motoru aranan kelimeyi içeren sayfaları göstermek için sonuçları daraltır. Potansiyel müşterilerinizle daha fazla iş yapmak için işinizle alakalı anahtar kelimeler aratıldığında web sitenizin tüm büyük arama motorlarında ilk sayfada bulunması son derece önemlidir. SEO olmadan siteniz müşterileriniz tarafından hiçbir şekilde bulunamayacaktır. Rekabete dayanan günümüz dünyasında sitenizin arama sonuçlarında yukarıda belirmesi için sağlam SEO tekniklerine ihtiyacınız var. 

 

Bizler TÜRKİYE İŞ WEB olarak SEO konusunda uzmanız. Yaptığımız işle işletmelerin internete daha görünü olmasına yardımcı oluyoruz. Bizden teklif almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
 

Web Sitesi İhtiyacınız mı Var?

İhtiyacımıza uygun web sitesi için TEKLİF İSTİYORUM bu arada NELER YAPTIK? inceleyebilirsiniz.