• Telefon: 0552 564 03 47
  • Anadolu Cd. 6691 Sk. No:5
  • Email: turkiyeisweb@gmail.com
Marka İsmi ve Slogan
Türkiye İş Web olarak işletmenizin en önemli yatırım kalemi olan marka isminizi ve sloganınızı birlikte belirliyoruz. Gelin sektörünüze en uygun marka isminizi ve sloganınızı birlikte oluşturalım.
Marka İsmi ve Slogan

Türkiye İş Web olarak işletmenizin en önemli yatırım kalemi olan marka isminizi ve sloganınızı birlikte belirliyoruz. Yatırımınızı doğru hedefe ulaşmasının ürün ya da hizmetlerinizin en iyi ifade ile en kısa olarak marka isminde toplanması gerektiğini biliyoruz. Yeni kurulacak markanıza yön vererek başarılarınızı birlikte izleyelim. Gelin sektörünüze en uygun marka isminizi ve sloganınızı birlikte oluşturalım.

 

MARKA İSMİ NASIL OLMALI?
1- AKILDA KALICI OLMALI

Marka ismi oluşturulurken hedef kitlenizin kolayca algılayabilmesi öncelikli olarak göz önünde bulundurulmalı. Açık net ifadeler, kısa ama öz yansıtılmalı. Kendi içinde bütünlüğü ve tutarlılığı olmalı. En önemlisi de itibarınızı yani sizi yansıtabilmeli.

 

2- AYIRT EDİCİ OLMALI

Markanız tekil kullanımda da sloganınızla birlikte kullanımında da sektördeki rakiplerinizden ayrışmalı, faklı algılanmalı. Sektöre yeni bir soluk getirecek imajı sloganla sağlanmalı.

 

3- ANLAMI İYİ ARAŞTIRILMALI

Markanız ya da seçeceğiniz sloganınız sektörde sizi anlatan en iyi vurgular olacağından yan anlamlara gelebilecek ifadelerden kaçınılmalı, sektörel bazlı da olmak üzere iyice araştırılmalı. Hatta tek dil üzerinden hareket planınız olacaksa bile başka diller üzerinde de araştırmalar yapılmalı, uzun vadeli yatırım en baştan yapılmalıdır.

 

4- BÜTÜNLÜK SAĞLANMALI

Marka ismi firmanın kimliğine uygun sağlamalı. Kurumsal kimlik ile bütünleşmeli, ayrışacaksa eğer bu ayrım markanın tüm kurumsalına yansıyacak şekilde geniş bir perspektifle vurgulanmalı. 
 

Web Sitesi İhtiyacınız mı Var?

İhtiyacımıza uygun web sitesi için TEKLİF İSTİYORUM bu arada NELER YAPTIK? inceleyebilirsiniz.