• Telefon: 0552 564 03 47
  • Anadolu Cd. 6691 Sk. No:5
  • Email: turkiyeisweb@gmail.com
Kurumsal Kimlik Kılavuzu
Türkiye İş Web olarak sizlere marka ya da firmanızın tüm materyallerini etkin ve doğru olarak kullanacağınız pusulanızı hazırlıyoruz.
Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Türkiye İş Web olarak sizlere marka ya da firmanızın tüm materyallerini etkin ve doğru olarak kullanacağınız pusulanızı hazırlıyoruz. Logonuzdan kullandığınız renk kodlarına, uygulamalardaki çizgilerinizden font seçiminize kadar tüm alanlarda yararlanacağınız başucu eserinizi oluşturuyoruz. Gelin sektöre en doğru algıyı sürdürülebilir kılacak yol göstericinizi birlikte üretelim.

 

KURUMSAL KİMLİK KILAVUZU NASIL OLMALI?
1- KURUMSAL RENKLERİNİZİ İÇERMELİ: 
Renkler bir markanın algı yönetiminde olmazsa olmazlarındandır. Hayat veren iki ana damardan biridir. Kullanılan kurumsal renklerin üretim alanlarına göre kodlarla net olarak belirtilmesi elzemdir.

 

2- KAPSAYICI OLMALI: Kurumsal Kimlik Kılavuzu, ürün ya da hizmetinizin hedef kitlenize tanıtmak için şirket içinde ve dışında belirleyeceğiniz kuralların tümünü kapsamalı. Özellikle logonuzun tüm alanlardaki konumu ve ölçülendirilmesi açıkça belirlenmesi gerekir.

 

3- KALICI OLMALI: Kurumsal Kimlik bir markanın ya da şirketin sürekli yenileceği, revize edeceği materyaller değildir. En başından belirlendi mi uzun yıllar sürdürülmesi sürdürülebilir markalar için önemlidir. Kurumsal kimlik kılavuzu ise bu kalıcı çizginin kişilere değil kuruma bağlı olarak yaşatılmasını sağlar.

 

4- DİJİTAL MECRADA PAYLAŞILABİLİR OLMALI: Tüm aşamalardan geçip tamamlanan Kurumsal Kimlik Kılavuzu, markanın internet sitesinde yayınlanabilir kalitede olmalı. Çünkü kılavuz sadece kurum içi değil kurum kültürünü dışarı yansıtması açısından da büyük önem arz eder.
 

Web Sitesi İhtiyacınız mı Var?

İhtiyacımıza uygun web sitesi için TEKLİF İSTİYORUM bu arada NELER YAPTIK? inceleyebilirsiniz.